Dr Medient

Çalışma SaatleriHergün : 7/24Telefon0 541 903 64 25Ziyaret Edinİstanbul / Türkiye

Burun Estetiği Rinoplasti

Rinoplasti ameliyatı ile burunun içindeki ve dışındaki eğrilikler düzeltilir, burun kemeri giderilir, burun ucu istenildiği gibi şekillendirilir, burun büyükse küçültülebilir, küçükse büyütülebilir, burun yüze orantılı bir hale getirilir, en önemlisi de güzel bir şeklin yanında sağlıklı nefes alması sağlanır.

Burun Estetiği Rinoplasti

https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2018/03/burunestetigi-artrium-2019-10-17-13.42.15_c.jpg
https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2018/03/burunestetigi-artrium-2019-10-16-13.31.50_c.jpg
https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2018/03/burunestetigi-artrium-2019-06-07-13.51.51_c.jpg
https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2018/03/burunestetigi-artrium-2019-12-24-14.24.08_c-1024x1024-1.jpg
https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2018/03/burunestetigi-artrium-2019-12-24-14.17.52_c.jpg
https://www.drmedientt.com/wp-content/uploads/2020/04/burun_estetigi_2020_atriumkbb.jpg

Burun Estetiği Rinoplasti

Title:

Açıklama:

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı fiyatı istanbul türkiye

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti


Kapalı (izsiz) Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı burunun şekline, ihtiyacına göre açık ve kapalı yöntemle yapılır.

Kapalı burun estetiğinde burun cildinde hiç iz olmaksızın burun içinden yapılan kesilerle gerçekleştirilen  bir operasyondur. Açık burun estetiğinde ise burun deliklerinin arasındaki cilt bölgesine yapılacak küçük bir kesi ile burun derisi kaldırılarak burunun bütün iç yapıları görünür hale getirilir.

Operasyonun açık mı kapalı mı olması gerektiğine  iyi bir muayene sonucunda  karar verilir. Hastanın burun yapısına, burun ucu problemlerine, ikinci (revizyon) operasyonu olup olmadığına göre açık yada  kapalı yöntem  belirlenir. Açık teknik geniş bir görüş açısı verdiği için özellikle komplike, travmatik vakalarda tercih edilir. Bu yöntemde burun ucunda küçük bir kesi izi kalır.Cerrahın tecrübesine göre genellikle kapalı teknik tercih edilir ki bu sayede operasyon sonrasında hiçbir iz kalmadığı gibi doğal bir görünüm sağlanmış olur.Ultrasonik  Burun Estetiği ( piezo tekniği)

Amerika’da FDA onayı almış bu yöntemde ses dalgalarının oluşturduğu titreşim ile  burun kemikleri kırılmadan şekillendirilebiliyor. Yumuşak dokulara ve kılcal damarlara  zarar  vermeden operasyon yapıldığı için travma  ve kanama riski oluşmaz. Bu sayede burun estetiği sonrası morluk ve şişlik  oluşma riski  düşük olur. Buna bağlı olarakda  hastanın iyileşme süresi çok daha hızlı ve konforlu  olur.

Piezzo (ultrasonik) rinoplasti de burun kemikleri ince kalem gibi aletlerle milimetrik kesilerle kolayca ve hızlı bir şekilde kesilerek şekillendirilir. Bu sayede burunda istenilen şekil sağlandığı gibi yumuşak dokular ve kılcal damarlar zarar görmediği için odem ve morarma neredeyse hiç görülmez. Operasyon sonrası odem ve morarma olmadığı yada çok az olduğu için hastalar daha kısa bir sürede  iyileşirler.

Ultrasonik piezo rinoplasti   hem açık hemde kapalı teknikte her hastada kullanılabilir. Milimetrik kesilerle şekillendirme yapmaya izin verdiği için geleneksel yöntemlerden çok daha düzgün  ve istenilen sonuçlar sağlar. Böylece çok güzel, istenilen burun sırtı ortaya çıkar.


ÖNCESİ
SONRASI

Endoskopik Burun Estetiği

Yüksek çözünürlüklü HD kameralar sayesinde burunun direkt bakışla görülemeyen yapıları görünür hale getirilir. Bu sayede dokular  tüm açıklığı ile görüldüğü için doku hasarı ve kanama minimum olacaktır. Aynı zamanda iyi bir ölçümleme ile istenilen milimetrik sonuçlar elde edilebilmektedir.Buda ameliyatın daha başarılı olmasını doku hasarı ve kanama azlığına bağlı olarak da odem ve morarma en az seviyede görülecektir. Endoskopik yöntemle odem ve morarmanın azlığına göre de  iyileşme süreci hızlanacaktır, hasta daha erken işine dönebilecektir. İhtiyaç duyulduğunda her operasyonda bu yöntem kullanıla bilinir.

Burun Estetiği Hangi Yaşta yapılır?

En Çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Hangi yaşta Burun Estetiği yaptırabilirim sorusu Bu soruya cevabımız ; Kemik gelişimi tamamlandığı 18 yaşından sonra herkese yapılabilir

Burun Estetiğini Kulak Burun uzmanlarımı, Plastik Cerrahlarmı yapmalı?

Temel eğitiminde burunun her türlü cerrahisi olan tek branş Kulak Burun Boğaz uzmanlığıdır. Burun estetiği yanında  burun tıkanıklığı, septum deviasyonu  veya sinüzit şikayetleri olan hastaları özellikle KBB uzmanları  opere etmesi daha doğru bir seçenek olacaktır. Burun içi ve burun dışı birlikte bir bütün olarak ele alınarak hem fonksiyonel hem de estetik bir sonuç elde edilebinir.  Sadece estetik  olarak operasyon planlanacaksa hem KBB hem de plastik cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

Burun Estetiği Öncesi Değerlendirme

Öncelikle burunla ilgili şikayet ve ameliyattan beklentileriniz değerlendirilir. Endoskopik görüntüleme sistemi  ile burun içi detaylı bir şekilde muayene edilir. Burun kemiği eğriliği ( septum deviasyonu ), konka ( burun eti)  problemleri, polip veya sinüzit varlığı tespit edilir. Gerekirse tomografi çekilerek daha detaylı inceleme yapılır.

Fizik muayenden sonra başınızın  önden, alttan, sağ-sol yan profilden ve sağ-sol ön yan çaprazdan fotoğraflar çekilir, ameliyat öncesi değerlendirme yapılarak operasyonunuz planlanır

Burun Estetiği Öncesi Hazırlık

Özellikle aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar bir hafta önce kesilmelidir. Var olan kronik hastalıklarınız ve sürekli kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuza mutlaka danışın. Bayanların mens döneminde ameliyat olmalarında bir sakınca yoktur. Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkileyeceğinden ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası kullanılmaması önerilir. Ameliyat günü makyaj yapmayın, ojeniz varsa silin, saç spreyi ve jölesi kullanmayın, takılarınızı evde bırakın, rahat bir kıyafetle hastaneye gelin. Ameliyat öncesi en az 8 saat hiçbir şey yenilmemeli ve içilmemeli. Ameliyat saatinden 2 saat önce hastaneye gelinmesi, gerekli tetkiklerin yapılması ve anestezi doktorunun değerlendirmesi için gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi burundaki sorunun büyüklüğüne göre genellikle 3 saat civarında sürer. Operasyon pre – op değerlendirildiği gibi açık veya kapalı teknikle yapılır. Burunun kemik, kıkırdak ve yumuşak dokuları yeniden şekillendirilir. Burundaki eğrilik, burun sırtındaki kemer, burun ucundaki düşüklük yada yükseklik, burun ucu- dudak açısı, burun delikleri, burun ucu düzeltilip estetik bir görünüm sağlanır. Burun içine nefes almayı sağlayan içi delikli slikon tamponlar yerleştirilir ve 3- 4 gün sonra alınır. Burunun estetik şeklini muhafaza etmesi ve korumak için üzerine 5-7 kalacak termal plastik atel yerleştirilir. 

 

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat sonrası ilk iki gün göz çevresine 20 dakika aralıklarla buz tatbik edilmesi odem ve morluk oluşmasını azaltacaktır. Var olan odem ve morluk 3. günden sonra hızla çözülür. Ameliyat sonrası 3-4. günde burun içi tampon 5-7. günde burun üzerindeki atel alınır. İyileşme süreci 7. Günde nerdeyse tamamlanır ve işe başlayabilirsiniz. Burun içine işlem yapıldıysa serum fizyolojik ve benzeri deniz suyu gibi sularla burun yıkaması yapak rahatlatıcı olacaktır.  Gözlük kullanıyorsanız yaklaşık bir boyunca lens kullanımınız önerilir, bu sürecin sonucunda hafif çerçeveli bir gözlük kullanabilirsiniz.  Ameliyat sonrası burun cildiniz güneşe karşı hassas olacaktır, iki ay boyunca mümkün olduğunca güneşten korununuz. Burun ucunda üç ay civarında hissizlik olacaktır ve zamanla düzelecektir. Burnunuzun yeni şeklini bir ay sonra fark etmeye başlarsınız. Altı ay 1 yıl civarında burun son şeklini almış olacaktır.

    Kategori
    Ameliyat, Estetik, Tedaviler
    Call Now ButtonTıkla Ara